Industrial Park in Ukraine... To be, or not to be...

10 відео індустріальних парків Філіппін, Індонезії, Індії, Гаїті, Нігерії, Ефіопії, Малайзії та інших країн
погляньте в майбутнє вже сьогодні!
Гаїті. Це вже не рендер, а реальний індустріальний парк, який працює і розвивається.

Подивився пару відео сучасних індустріальних парків 2012-2015рр. Міста 21-го століття вже не будуть такими, якими ми їх знали в 16-20 столітті. Майбутнє за індустріальними парками. Це міста майбутнього на 10-50 тис. населення.

Bucha Tech park

Де Ви (програмісти, спеціалісти ІТ, стартапери) хочете жити і працювати в наступні 10-25 років? Яким має бути це місто, де розташоване, з якою інфраструктурою, забудовою, тощо.
Але головне питання в іншому. Українській ІТ індустрії потрібен технопарк? Він потрібен людям, для яких цей проект створюється? Чи буде ефект синергії від індустріального парку, ВНЗ, житлових мікрорайонів в одному місці в 2018-2028рр, як це було в 1990-2015? Які тренди в сучасному глобальному ІТ щодо розміщення продуктивних сил?

В Україні працює десяток-півтора бізнес-акселераторів, інкубаторів. Подейкують, що реально працюють 2-3. В кожному 10-30 команд. Ці люди практично не знайомі один з одним навіть в рамках одного акселератора.
Проект Ігоря startuplevel.com дозволив багатьом зацікавленим хоча б познайомитись онлайн. В кожен з акселераторів інвестори вклали певні кошти.
Уявіть собі, що можна побудувати мікрорайон, містечко, в якому акселератори отримають аудиторії, коворкінги, кампуси безкоштовно на 1-5 років. Всі проекти акселераторів будуть звільнені від податків в Україні на 5-10 років.
Можна навіть побудувати мережу невеликих технопарків на 100-300, 1000-2000 людей в кількох місцях України.

Чи потрібно в Україні створювати технопарк, індустріальний парк для швидшого розвитку мережі стартапів?

Коментарі