Еміграція і діаспора

Всі українські студенти не зможуть поїхати вчитись в найкращі університети світу. Не у всіх єфінансова можливість віддати €20-50 тисяч за освіту дитини за кордоном.
60-80% українських студентів все одно вчитимуться в Україні. Університети закладають, створюють мережі майбутньої "еліти" країни.
Якщо людина вчилась в Оксфорді, Йелі, Стенфорді, Гарварді, то вона зробила спробу увійти в іноземну правлячу верхівку,  долучилась до іноземної мережі, 90% залишиться в країні, в якій вчилась.
Українську "еліту", правлячий клас формували і створювали завжди десяток топових українських університетів, академій.
Україною керуватимуть тільки ті, хто вчився в Україні.
В студентські роки у людини виникає патріотизм, людина "дозріває" і отримує певне виховання, долучається до традиції.
Якщо взяти випускників МГУ та інших російських вишів, то між нами і ними завжди існувала ментальна прірва. Так, можливо у них краща імперська освіта, вони краще прошарені, підготовані в професійному плані. Але вони "під'єднані до російських мереж", навіть якщо народились і виросли в Україні. Вища освіта має надзвичайне значення для людини.
Крім випускників російських університетів в країні за 28 років з'явились люди з класичною англійською, американською, польською, німецькою, данською освітою. Їм з нами "не цікаво". Хоч деякі контакти на особистому рівні відбуваються.
Є певна "зверхність" до українців, які отримали освіту в Україні з боку українців, які отримали освіту в РФ, USA, GB та інших країнах. Може зверхність це не дуже вдале слово. Але певна культурна інакшість відчувається. Що Ви думаєте з цього приводу? Які у Вас відчуття, ставлення до тих, хто вчився тут?

P.S. Працювати з вищою освітою чорноробом за кордоном?
Так "загинула", "зійшла на пси" біла еміграція минулого століття.
Українським емігрантам 1918-1990 теж було не солодко за кордоном.
Хто з українців крім Христі Фріланд, Яна Кума, Богдана Гаврилишина та ще небагатьох за 100 років увійшов до владної еліти інших країн?
Тобто став головами банків, міністрами, президентами, головами корпорацій?

Коментарі